Goście

Sylwester Gdela

Sylwester „Wicked G” Gdela 

Młody i (być może) zdolny. Pseudonim wymyślił cztery lata temu, wtedy też zaczął udostępniać w sieci swoje opowiadania. Czasami widywany na łamach polskich magazynów o fantastyce. Oprócz tworzenia prozy zajmuje się także redagowaniem w projekcie Fantazmaty. Studiuje inżynierię materiałową. W wolnych chwilach wędruje, robi zdjęcia albo dyskutuje o swojej ulubionej serii gier, czyli The Elder Scrolls.

Sylwester „Wicked G” Gdela – prelekcje:

The Elder Scrolls dla średniozaawansowanych. Tajemnicze fakty oraz fanowskie teorie, przeprowadzana wspólnie z Oliwierem Czyżem i Michałem Podłubnym):

Wystąpienie skierowane do miłośników jednej z najsłynniejszych marek studia Bethesda Softworks. Zapoznamy słuchaczy z faktami, które często umykają zapoznającym się z wyjątkową rzeczywistością Tamriel. Następnie przedyskutujemy kilka najbardziej szalonych i fascynujących hipotez na temat fabuły czy postaci występujących w grach z serii.

Oliwier Czyz

Oliwier Czyż

Oliwier Czyż – Swoją przygodę z uniwersum TES rozpocząłem od legendarnej już gry TES III – Morrowind. Bogactwo i niezwykłość tego uniwersum od początku mnie pochłonęły, a wiedza o nim pozwoliła mi na prowadzenie serii „Przewodnika po Tamriel” na YouTube oraz współtworzyć największą poświęconą zagadnieniu grupę na polskim Facebooku – „Jak będzie w Tamriel?”

Oliwier Czyż – prelekcje:

Czy Talos rzeczywiście jest bogiem? Na czym polega boskość w uniwersum TES.” – Nie jest tajemnicą dla nikogo kto grał w The Elder Scrolls V – Skyrim, że główny konflikt na w 4 erze wybuchł na tle religijnym. Odrodzone i potężne Aldmerskie Dominium twardo zakazuje czci ludzkiego boga Talosa i ściga jego wyznawców po wszelkich zakątkach Tamriel. Czy walka nordów o boskość Talosa ma sens? Jak można zostać i co oznacza bycie bogiem? Jak zabić boga? Na te pytania postaram się odpowiedzieć.

„Historia wojskowości w uniwersum Elder Scrolls” – Znikające armie, broń biologiczna, drony, wszystkie te narzędzia wojny znajdziemy w historii Tamriel. Przez wiele tysiącleci istnienia cywilizacji na Nirnie toczyły się dziesiątki wojen, których dzieje pokrótce wam przedstawię.

„Inspiracje realnymi kulturami w uniwersum Elder Scrolls” – Nordowie to wikingowie, cesarscy to rzymianie, czy to tak proste? Zdecydowanie nie! Na tej prelekcji z chęcią przedstawię wam ogromną ilość odniesień do historycznych kultur w uniwersum gier The Elder Scrolls. Wybierzemy się w wędrówkę od Czarnych Mokradeł do Wysokiej Skały, jednocześnie przemierzając kultury Persji, Syberii i wiele innych.

Kacper Wala

Kacper „Fergard” Wala

Student SPRINT-WRITE na Uniwersytecie Śląskim. Zainteresowania obejmują literaturę fantasy, gry komputerowe oraz manga i anime. W społeczności fantastycznej od 2008. Lubi pisać i chciałby związać z tym swoją przyszłość i karierę zawodową – nie tylko jako teoretyczny autor fantastyki, ale też jako tłumacz bądź scenarzysta. Lubi też śpiewać. Niepijący. Marzenie: aktor dubbingowy.

Kacper „Fergard” Wala – prelekcje:

Płomień i Otchłań – Świat „Dark Souls” -> Prelekcja poświęcona flagowej serii gier From Software, „Dark Souls”, a dokładnie światu i fabule zawartej na przestrzeni trzech tytułów. Prezentacja skupi się na popularnych fanowskich teoriach, a także na chronologii świata i cyklicznej naturze Ery Ognia.

„Bloodborne” a Lovecraft -> O kosmicznym horrorze w płaszczu powieści gotyckiej. Prelekcja poświęcona jednej z najbardziej udanych translacji lovecraftowskiej grozy na język gry wideo.

Moc i Magia Jona Van Caneghama. -> Kulisy i historia świata Might and Magic oraz jego różnych odmian, pokazująca ukryte aspekty ukochanej przez polskich fanów serii gier cRPG oraz strategii turowych spod znaku Heroes, w tym do dziś niesamowicie popularnej Heroes of Might and Magic 3.