vampyr

Mroczne zaułki Londynu końca lat dwudziestych zeszłego wieku kryją nie tylko chorych na hiszpańską grypę biedaków. Jonathan Reid, lekarz, obrócony w wampira, przezywa osobiste piekło, rozdarty pomiędzy zasadami, których przestrzegał w poprzednim życiu, a głodem krwi przynależnym nieumarłemu.

Twórcy przebojowego Life is strange postanowili zaproponować graczom zupełnie nowe doświadczenie.
Wędrówki Jonathana obserwujemy z trzecioosobowej perspektywy. Mimo powierzchownego podobieństwa do tradycyjnych „skradanek” (mechanika zasadzek jest bardzo istna, zwłaszcza w początkowych etapach), Vampyr to gra fabularna z ciekawymi drzewkami dialogowymi i dość rozbudowanym opcjami rozwoju postaci. Wszystkie wybory dokonane gracza prowadzą do jednego z czterech zakończeń.

Prosta fabuła gry została ubogacona całkiem udaną adaptacją wampirzych mitów popkulturowych. Do największych zalet tytułu należy udane odwzorowanie mrocznego Londynu i przytłaczająca, duszna atmosfera gry. Epoka, koniec ery wiktoriańskiej, jest znana z wielu innych produkcji, ale została przepracowana na nowo i obleczona w imponujący silnik graficzny.

Zapraszamy. Odkryj, co cię czeka. Czy staniesz się zimnokrwistym zabójcą, czy pozostaniesz wierny lekarskiej przysiędze, by „Po pierwsze, nie szkodzić”?