ark

Dobra wiadomość dla posiadaczy konsol Switch: nadchodzą dinozaury!

Przed wami gra zatopiona w alternatywnej, prehistorycznej rzeczywistości. Twórcy dość luźno podeszli do ram czasowych i zgromadzili w jednym miejscu (nazywanym Ark) najprzeróżniejsze prehistoryczne gatunki, a nawet fikcyjne bestie.

I tak, mamy okazję zapolować zarówno na pocieszne dodo, jak i na ogniste feniksy, triceratopsy, tygrysy szablozębne, allozaury. Zmierzyć się ze smokami czy olbrzymimi dżdżownicami. Większość z bestii można oswoić i dosiąść (jak widzi się wam dinozaurza kawaleria?) a także wykorzystać.

Nie miejcie złudzeń, to nie jest zwykła gra, w której przy pomocy karabinu czy łuku masakrujemy góry mięsa. Przeciwnicy, tak ludzie jak i zwierzęta, dysponują sporą dozą przebiegłości.

A my? Możemy tworzyć własne osady, wykorzystywać oswojone zwierzęta do obrony grodu i ataku na wrogie plemiona. Skonstruujemy pułapki, zamontujemy platformy oblężnicze na grzbietach gigantycznych zauropodów. Wszystko po to, by przeżyć.

Weźcie kontrolery w dłoń i wkroczcie w krainę pełną potworów. Zobaczcie, jak wygląda świat z grzbietu gigantycznego pterodona.