dying light

Gdy w 2014 r. lokalne władze zarządziły przymusową kwarantannę, a następnie wzniosły mury wokół miasta, stało się jasne że Harran padł ofiarą czegoś więcej niż zwykłej epidemii. Nieznana choroba, która przemieniała ludzi w zombie, okazała się bestią równie nienasyconą, co śmiercionośną. Niebawem Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło, iż na teren całego miasta mają zostać zrzucone bomby, które ostatecznie wyeliminowałyby wirusa i wszystkich zarażonych.

Gracz przejmuje kontrolę nad Cranem – agentem GRE (Globalnego Resortu Epidemiologicznego), którego zadaniem jest odzyskanie pliku, mogącego pomóc w poszukiwaniach leku na chorobę przemieniającą ludzi w zombie. Przenika on do Harran, zaś tam jest świadkiem prawdziwej apokalipsy zombie – póki co w mikroskali.

Niezależnie od tego, czy dzieła zniszczenia dokonana śmiercionośny wirus czy ministerstwo obrony – dni Harranu są policzone. Już niebawem będziemy mogli poznać dalszą część historii rozpoczętej w fenomenalnym Dying Light, który nawet po 3 latach od premiery zdaje się wyprzedzać konkurencję na wielu polach.

Tymczasem zapraszamy do kolejnego biegu (i wspinaczki) po ulicach Harranu!